Zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości

W swojej ofercie posiadamy zarówno poziome, jak i pionowe systemy zabezpieczeń przed upadkiem z wysokości. Skupiamy się na tym, aby proponowane przez nas rozwiązania były jak najbardziej ergonomiczne. Staramy się każdy problem traktować indywidualnie, z uwzględnieniem oczekiwań i możliwości klienta. Systemy dystrybuujemy od najlepszych światowych producentów, takich jak Kratos, GM Safety at height, Genesi, Singing Rock, Petzl czy Harken. Zapewniamy szybką i sprawną realizację usług, kompleksowość oraz gwarancję jakości.

Zabezpieczenia indywidualne


Poziomy, podwieszany system asekuracji zainstalowany w zakładzie przemysłowym.

Poziome/horyzontalne
systemy asekuracyjne

W naszej ofercie mamy systemy linowe i szynowe (zgodne z normami PN-EN 795 C i PN-EN 795 D). 
Poziome systemy zabezpieczeń jesteśmy w stanie zamocować w większości pokryć dachowych oraz elementów konstrukcyjnych. Wszystko to dzięki odpowiednim podstawom. Systemy mocujemy m.in. na podłożach z membrany PVC, na konstrukcjach stalowych i drewnianych, podłożach z powłoką bitumiczną, blachach trapezowych i blachach na rąbek, płytach warstwowych, ścianach i stropach. Dla każdego typu podłoża proponujemy indywidualne, najlepiej dopasowane rozwiązania.
Dodatkowo systemy linowe dystrybuujemy zarówno w wersji wózkowej, jak
i bezwózkowej.

Pionowy system asekuracji zabezpieczający pracownika podczas wychodzenia po drabinie.

Pionowe/wertykalne
systemy asekuracji

W ofercie posiadamy także pionowe systemy zabezpieczające przed upadkiem z wysokości. Najczęściej stosowane są podczas poruszania się po drabinach i konstrukcjach (np. masztów telekomunikacyjnych). Systemy są zgodne z normą PN -EN 353-1. Poza linowymi i szynowymi systemami, w swojej ofercie mamy też szynodrabiny.

.
.
.
.
.

Punkt asekuracyjny zamocowany do konstrukcji.

Słupki i punkty asekuracyjne

Słupki i punkty kotwiczące z naszej oferty cechuje możliwość mocowania w większości podłoży dostępnych na polskim rynku. Mogą być stosowane samodzielnie lub jako uzupełnienie systemów linowych na dachach (tzw. słupki antywahadłowe). Dodatkowo umożliwiają asekurację aż czterem osobom na jednym punkcie. Tak, jak wszystkie proponowane przez nas systemy, słupki i punkty spełniają odpowiednią normę – PN-EN 795 A.

.
.
.
.
.

Punkt tymczasowy na dwuteownik.

Tymczasowe punkty i systemy asekuracyjne

W asortymencie produktów mamy także tymczasowe systemy i punkty asekuracyjne, które charakteryzują się łatwością montażu i demontażu. Dodatkowo systemy tymczasowe zazwyczaj montowane są bez konieczności naruszenia struktury. 

.
.
.
.
.


Zabezpieczenia zbiorowe


Barierki samonośne zabezpieczające dach budynku.

Barierki ochronne

W swojej ofercie mamy barierki z możliwością kotwienia do attyki, blachy, oraz barierki z regulowanym kątem. Barierki spełniają odpowiednie normy (mają wysokość min. 1,1m, poprzeczkę na 55cm, a także wysoką na 15 cm bortnice). Posiadamy także systemy samonośne na masach bezwładnościowych. Dużym atutem zarówno barierek, jak i innych zabezpieczeń zbiorowych jest ograniczenie użycia środków ochrony indywidualnej.

.
.
.
.

Hamaki rekreacyjne wraz z siatkami bezpieczeństwa typu S.

Siatki bezpieczeństwa

W ofercie posiadamy siatki bezpieczeństwa typu U, T i S. Siatki są często stosowane do zabezpieczania rusztowań (U), świetlików (S), czy krawędzi budowanych pięter (T). Zapewniają ochronę przed upadkiem nie tylko dla pracowników, ale także spadających przedmiotów, czy gruzu. Wszystkie siatki są zgodne z normą EN-1263.

.
.
.
.
.